05086C223KAT2V
Mfr.Part #
05086C223KAT2V
Description
CAP CER 0.022UF 6.3V X7R 0508
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.030 0.76mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
762μm
Depth :
2mm
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Datasheets
05086C223KAT2V
KYOCERA AVX 05086C223KAT2V
0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05086C223KAT2V Overview
This device's program size/dimension is 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 6.3V can be used for operation.
05086C223KAT2V Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V