05085E104ZAT2W
Mfr.Part #
05085E104ZAT2W
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 0508
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
-20% +80%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
10°C~85°C
Depth :
2mm
Capacitance :
0.1μF
Temperature Coefficient :
Z5U
Datasheets
05085E104ZAT2W
KYOCERA AVX 05085E104ZAT2W
0.1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm 10°C~85°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05085E104ZAT2W Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Z5U.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
05085E104ZAT2W Features
a size/dimension of 0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
with Z5U being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V