05085C332KAT2V
Mfr.Part #
05085C332KAT2V
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0508
Thickness :
762μm
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Published :
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.030 0.76mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
05085C332KAT2V
KYOCERA AVX 05085C332KAT2V
3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05085C332KAT2V Overview
A 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
05085C332KAT2V Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V