05085C222KAT2V
Mfr.Part #
05085C222KAT2V
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height :
0.76mm
HTS Code :
Series :
SIZE(LOW INDUCTANCE)
Capacitance :
0.0022μF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Width :
2mm
Surface Mount :
yes
Negative Tolerance :
10%