05085C103KAT9W
Mfr.Part #
05085C103KAT9W
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0508
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.0066mm
Length :
1.27mm
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Thickness :
1.016mm
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Dielectric :
X7R
Datasheets
05085C103KAT9W
KYOCERA AVX 05085C103KAT9W
10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05085C103KAT9W Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
05085C103KAT9W Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm