05083C471KAT9W
Mfr.Part #
05083C471KAT9W
Description
CAP CER 470PF 25V X7R 0508
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
1.016mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.0066mm
Capacitance :
470pF
Published :
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.27mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Depth :
2mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Datasheets
05083C471KAT9W
KYOCERA AVX 05083C471KAT9W
470pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05083C471KAT9W Overview
Programs on this device are of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
05083C471KAT9W Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm