05083C104KAT4A
Mfr.Part #
05083C104KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Depth :
2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
100nF
Package / Case :
Length :
1.27mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
05083C104KAT4A
KYOCERA AVX 05083C104KAT4A
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0508