05083A100KAT2W
Mfr.Part #
05083A100KAT2W
Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0508
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.016mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Datasheets
05083A100KAT2W
KYOCERA AVX 05083A100KAT2W
10pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05083A100KAT2W Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
05083A100KAT2W Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm