05083A100KAT2V
Mfr.Part #
05083A100KAT2V
Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0508
Thickness (Max) :
0.030 0.76mm
Capacitance :
10pF
Thickness :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Low ESL (Reverse Geometry)
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
05083A100KAT2V
KYOCERA AVX 05083A100KAT2V
10pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
05083A100KAT2V Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
05083A100KAT2V Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V