0505Y3005P10CQT
Mfr.Part #
0505Y3005P10CQT
Description
CAP CER 5.1PF 300V C0G/NP0 0505
Capacitance :
5.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
0505Y3005P10CQT
Knowles Syfer 0505Y3005P10CQT
FlexiCap™ 5.1pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y3005P10CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0505Y3005P10CQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm