0505Y3002P70HQT
Mfr.Part #
0505Y3002P70HQT
Description
CAP CER 2.7PF 300V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
2.7pF
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505Y3002P70HQT
Knowles Syfer 0505Y3002P70HQT
FlexiCap™ 2.7pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y3002P70HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0505Y3002P70HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm