0505Y250P900HQT
Mfr.Part #
0505Y250P900HQT
Description
CAP CER 0.9PF 250V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
0.9pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0505Y250P900HQT
Knowles Syfer 0505Y250P900HQT
FlexiCap™ 0.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y250P900HQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505Y250P900HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm