0505Y250P600HQT
Mfr.Part #
0505Y250P600HQT
Description
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 0505
Capacitance :
0.6pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0505Y250P600HQT
Knowles Syfer 0505Y250P600HQT
FlexiCap™ 0.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y250P600HQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505Y250P600HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm