0505Y2501P30CQT
Mfr.Part #
0505Y2501P30CQT
Description
CAP CER 1.3PF 250V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.3pF
Datasheets
0505Y2501P30CQT
Knowles Syfer 0505Y2501P30CQT
FlexiCap™ 1.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y2501P30CQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0505Y2501P30CQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm