0505Y2501P20DQT
Mfr.Part #
0505Y2501P20DQT
Description
CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
1.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0505Y2501P20DQT
Knowles Syfer 0505Y2501P20DQT
FlexiCap™ 1.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y2501P20DQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0505Y2501P20DQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm