0505Y2500101JQT
Mfr.Part #
0505Y2500101JQT
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
0505Y2500101JQT
Knowles Syfer 0505Y2500101JQT
FlexiCap™ 100pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y2500101JQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0505Y2500101JQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm