0505Y1507P50HQT
Mfr.Part #
0505Y1507P50HQT
Description
CAP CER 7.5PF 150V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
7.5pF
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505Y1507P50HQT
Knowles Syfer 0505Y1507P50HQT
FlexiCap™ 7.5pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y1507P50HQT Overview
This device's program size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0505Y1507P50HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm