0505Y1503P00HQT
Mfr.Part #
0505Y1503P00HQT
Description
CAP CER 3PF 150V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
150V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505Y1503P00HQT
Knowles Syfer 0505Y1503P00HQT
FlexiCap™ 3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y1503P00HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0505Y1503P00HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm