0505Y1501P10HQT
Mfr.Part #
0505Y1501P10HQT
Description
CAP CER 1.1PF 150V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.1pF
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0505Y1501P10HQT
Knowles Syfer 0505Y1501P10HQT
FlexiCap™ 1.1pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y1501P10HQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505Y1501P10HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm