0505Y1500130KQT
Mfr.Part #
0505Y1500130KQT
Description
CAP CER 13PF 150V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
13pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505Y1500130KQT
Knowles Syfer 0505Y1500130KQT
FlexiCap™ 13pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y1500130KQT Overview
A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0505Y1500130KQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm