0505Y1500110JQT
Mfr.Part #
0505Y1500110JQT
Description
CAP CER 11PF 150V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
11pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0505Y1500110JQT
Knowles Syfer 0505Y1500110JQT
FlexiCap™ 11pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y1500110JQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505Y1500110JQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm