0505Y1000390GQT
Mfr.Part #
0505Y1000390GQT
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0505Y1000390GQT
Knowles Syfer 0505Y1000390GQT
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y1000390GQT Overview
This device's program size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0505Y1000390GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm