0505Y0630301KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0505Y0630301KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 300PF 63V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
63V
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
300pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0505Y0630301KQT
Knowles Syfer 0505Y0630301KQT
FlexiCap™ 300pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y0630301KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505Y0630301KQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm