0505Y0630181KQT
Mfr.Part #
0505Y0630181KQT
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 0505
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
180pF
Datasheets
0505Y0630181KQT
Knowles Syfer 0505Y0630181KQT
FlexiCap™ 180pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y0630181KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505Y0630181KQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm