0505Y0630111FQT
Mfr.Part #
0505Y0630111FQT
Description
CAP CER 110PF 63V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
110pF
Datasheets
0505Y0630111FQT
Knowles Syfer 0505Y0630111FQT
FlexiCap™ 110pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y0630111FQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0505Y0630111FQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm