0505Y0503P30CQT
Mfr.Part #
0505Y0503P30CQT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
0505Y0503P30CQT
Knowles Syfer 0505Y0503P30CQT
FlexiCap™ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y0503P30CQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0505Y0503P30CQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm