0505Y0500220GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0505Y0500220GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
22pF
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0505Y0500220GQT
Knowles Syfer 0505Y0500220GQT
FlexiCap™ 22pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505Y0500220GQT Overview
A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0505Y0500220GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm