0505J3007P50HQT
Mfr.Part #
0505J3007P50HQT
Description
CAP CER 7.5PF 300V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
7.5pF
Published :
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505J3007P50HQT
Knowles Syfer 0505J3007P50HQT
7.5pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J3007P50HQT Overview
Programs on this device are of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0505J3007P50HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm