0505J3004P30BQT
Mfr.Part #
0505J3004P30BQT
Description
CAP CER 4.3PF 300V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
4.3pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505J3004P30BQT
Knowles Syfer 0505J3004P30BQT
4.3pF 300V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J3004P30BQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505J3004P30BQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm