0505J3000620JQT
Mfr.Part #
0505J3000620JQT
Description
CAP CER 62PF 300V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
62pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
0505J3000620JQT
Knowles Syfer 0505J3000620JQT
62pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J3000620JQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0505J3000620JQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm