0505J3000360KQT
Mfr.Part #
0505J3000360KQT
Description
CAP CER 36PF 300V C0G/NP0 0505
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
36pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Datasheets
0505J3000360KQT
Knowles Syfer 0505J3000360KQT
36pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J3000360KQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505J3000360KQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm