0505J3000360GQT
Mfr.Part #
0505J3000360GQT
Description
CAP CER 36PF 300V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
36pF
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0505J3000360GQT
Knowles Syfer 0505J3000360GQT
36pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J3000360GQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505J3000360GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm