0505J250P700CQT
Mfr.Part #
0505J250P700CQT
Description
CAP CER 0.7PF 250V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
0.7pF
Datasheets
0505J250P700CQT
Knowles Syfer 0505J250P700CQT
0.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J250P700CQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505J250P700CQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm