0505J2509P10HQT
Mfr.Part #
0505J2509P10HQT
Description
CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
9.1pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Datasheets
0505J2509P10HQT
Knowles Syfer 0505J2509P10HQT
9.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J2509P10HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0505J2509P10HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm