0505J2501P80HQT
Mfr.Part #
0505J2501P80HQT
Description
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
1.8pF
Datasheets
0505J2501P80HQT
Knowles Syfer 0505J2501P80HQT
1.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J2501P80HQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505J2501P80HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm