0505J2500240GQT
Mfr.Part #
0505J2500240GQT
Description
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
24pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0505J2500240GQT
Knowles Syfer 0505J2500240GQT
24pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J2500240GQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505J2500240GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm