0505J2500200GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0505J2500200GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 20PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
20pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0505J2500200GQT
Knowles Syfer 0505J2500200GQT
20pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J2500200GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0505J2500200GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm