0505J200P700CQT
Mfr.Part #
0505J200P700CQT
Description
CAP CER 0.7PF 200V C0G/NP0 0505
Capacitance :
0.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
0505J200P700CQT
Knowles Syfer 0505J200P700CQT
0.7pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J200P700CQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0505J200P700CQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm