0505J1500470KQT
Mfr.Part #
0505J1500470KQT
Description
CAP CER 47PF 150V C0G/NP0 0505
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
0505J1500470KQT
Knowles Syfer 0505J1500470KQT
47pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1500470KQT Overview
This device's program size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0505J1500470KQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm