0505J1500111JQT
Mfr.Part #
0505J1500111JQT
Description
CAP CER 110PF 150V C0G/NP0 0505
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
110pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
0505J1500111JQT
Knowles Syfer 0505J1500111JQT
110pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1500111JQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0505J1500111JQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm