0505J1500110GQT
Mfr.Part #
0505J1500110GQT
Description
CAP CER 11PF 150V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
11pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505J1500110GQT
Knowles Syfer 0505J1500110GQT
11pF 150V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1500110GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0505J1500110GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm