0505J100P500BQT
Mfr.Part #
0505J100P500BQT
Description
CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505J100P500BQT
Knowles Syfer 0505J100P500BQT
0.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J100P500BQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0505J100P500BQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm