0505J1004P70BQT
Mfr.Part #
0505J1004P70BQT
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0505
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
0505J1004P70BQT
Knowles Syfer 0505J1004P70BQT
4.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1004P70BQT Overview
Programs on this device are of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0505J1004P70BQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm