0505J1002P10HQT
Mfr.Part #
0505J1002P10HQT
Description
CAP CER 2.1PF 100V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
2.1pF
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Datasheets
0505J1002P10HQT
Knowles Syfer 0505J1002P10HQT
2.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1002P10HQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505J1002P10HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm