0505J1000510GQT
Mfr.Part #
0505J1000510GQT
Description
CAP CER 51PF 100V C0G/NP0 0505
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
51pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0505J1000510GQT
Knowles Syfer 0505J1000510GQT
51pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1000510GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0505J1000510GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm