0505J1000110GQT
Mfr.Part #
0505J1000110GQT
Description
CAP CER 11PF 100V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
11pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0505J1000110GQT
Knowles Syfer 0505J1000110GQT
11pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J1000110GQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0505J1000110GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm