0505J0635P60DQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0505J0635P60DQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.6PF 63V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
5.6pF
Datasheets
0505J0635P60DQT
Knowles Syfer 0505J0635P60DQT
5.6pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J0635P60DQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0505J0635P60DQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm