0505J0630110GQT
Mfr.Part #
0505J0630110GQT
Description
CAP CER 11PF 63V C0G/NP0 0505
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
11pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Datasheets
0505J0630110GQT
Knowles Syfer 0505J0630110GQT
11pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J0630110GQT Overview
Ceramic capacitor is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0505J0630110GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm