0505J0503P90DQT
Mfr.Part #
0505J0503P90DQT
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
3.9pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0505J0503P90DQT
Knowles Syfer 0505J0503P90DQT
3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J0503P90DQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505J0503P90DQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm