0505J0501P60HQT
Mfr.Part #
0505J0501P60HQT
Description
CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1.6pF
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
0505J0501P60HQT
Knowles Syfer 0505J0501P60HQT
1.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J0501P60HQT Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0505J0501P60HQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm